Історія ASB

Історія ASB сягає корінням 1888 року. 29 листопада 1888 року Ґустав Дітріх, 37-річний виконроб, і ще п’ять теслів з Берліна, попри значний спротив, заснували перші курси надання допомоги при нещасних випадках. Поштовхом до цього зачину стала низка нещасних випадків на берлінських будівельних майданчиках.

В той час не існувало правил безпеки та запобігання нещасним випадкам, що призводило до серйозних, часто смертельних травм. Не було ні кваліфікованих спеціалістів, які могли б надати першу допомогу травмованим робітникам, ні перев’язувального матеріалу. Отже, потреба у навчальному курсі з надання першої допомоги була очевидною. Курс, який був організований шістьма теслями, відвідало понад 100 робітників.

Протягом наступних десятиліть самаритянські групи з’явилися й в інших німецьких містах, наприклад, у Дрездені, Кельні, Гамбурзі та Ельберсфельді.  У 1909 р., на запрошення Оскара Шаумбурґа, представники самаритянських груп із різних міст зустрілися у Магдебурзі, щоб створити “Arbeiter-Samariter-Bund Deutschland e.V.” (Спілку робітничих самаритян Німеччини), тобто ASB.

Історія ASB