ASB Південно-Східна Європа

Невідкладна допомога для мігрантів у Сербії

Після спалаху мігрантських криз на Балканах у 2015 році ASB зосередила свої зусилля на населених пунктах, розташованих на північному кордоні Сербії, близько до Угорщини (Каніжа та Суботиця).

Невідкладна допомога для мігрантів у Сербії

ASB підтримує біженців у Сербії та Македонії.

Фото: ASB / Hannibal

Після спалаху мігрантських криз на Балканах ASB зосередила свої зусилля на населених пунктах, розташованих на північному кордоні Сербії, близько до Угорщини (Каніжа та Суботиця). Протягом липня та серпня команда ASB, що складалася із інженерів, соціальних працівників та волонтерів, відвідала цей регіон та надала невідкладну допомогу великому числу біженців.

У Каніжі ASB активно брала участь у створенні притулку та щоденно була на зв’язку з персоналом, що управляв притулком. ASB надала вісім мобільних туалетів, санітарний контейнер з душами та гарячою водою, а також зовнішню систему кранів із проточною водою (20 кранів). ASB уважно стежила за ситуацією, надаючи притулку щоденну підтримку.

Більшість мігрантів у Суботиці перебували на старому цегельному заводі (Стара Циглана), за 2 км від центру міста. Мігранти використовували це місце для відпочинку, оскільки тут були два відкриті колодязі, де вони могли вмитися та освіжитися. ASB встановила вісім мобільних туалетів у Старій Циглані.

За даними Міністерства внутрішніх справ Сербії станом на 2015 рік,  більшість мігрантів в'їжджали у Сербію з Колишньої Югославської Республіки Македонія (КЮРМ) та Болгарії, через південний та східний кордони, але переважно через прикордонний населений пункт Прешево.