Нігер

Час для кращого майбутнього

Газові печі для допомоги людям і захисту довкілля в Нігері

ASB працює у Нігері з 2005 року. Вона допомагає людям використовувати наявні ресурси для покращення життя.

ASB працює у Нігері

 

ASB надала Фадімі Альхасане просту газову піч, яку вона може використовувати, щоб приготувати страви для всієї родини.
Цей невеликий предмет обладнання має великий вплив і повністю змінив життя малійської біженки.

Фото: ASB / Дезіре фон Трота

У минулому кожен день життя Фадіми Альхассан був розділений на дві половини: перш ніж молода мама готувала їжу на обід, прала або доглядала своїх чотирьох дітей, вона проводила весь ранок у пошуках дров - далеко від Інтікане, де вона мешкає.

Інтікане - це місце для біженців у регіоні Тахуа на заході Нігеру, в якому багато пустелі. Чотири роки тому 30-річна жінка втекла від заворушень у Малі та приїхала сюди. Хоча тепер вона була в безпеці, забезпечити сім’ю було дуже важко.

«Нам треба було покидати свої хатини рано-вранці і довго ходити, щоб зібрати суху деревину для приготування їжі», - розповідає нам Фадіма Альхасан. Двоє її дітей ще занадто малі, щоб ходити до школи, і тому їм доводилося супроводжувати її у цій нелегкій подорожі у 45-градусну спеку. «Мені ніколи не вдавалося почати приготування їжі раніше другої години дня», - згадує Фадіма.

Не шкодити більше навколишньому середовищу

Це небезпечний шлях, особливо для жінок та дівчат, на яких часто нападають у цих віддалених районах. До того ж пошук дров займає багато часу й значною мірою обмежує розвиток: у багатьох молодих дівчат не вистачає часу, щоб ходити до школи. І вони не зможуть забезпечувати себе, коли подорослішають.

У 2015 році Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) підготувало дослідження щодо використання деревини у Нігері. Згідно з дослідженням, кожне домогосподарство в Інтікане потребує близько двох тачок деревини на день. Це має катастрофічні наслідки: вирубка лісів призводить до  перетворення все більших частин регіону на пустелю. Це гальмує розвиток країни двома способами: трудомісткий пошук дров залишає мало часу для іншої, більш продуктивної діяльності. Крім того, опустелювання земель означає брак важливих сировинних ресурсів, таких як вода, ґрунт, деревина та рослини, що необхідні для багатьох виробничих процесів.

Газ замість дров

ASB знайшла просте рішення проблеми з дровами в Інтікане: у регіоні було роздано 3,550 газових пічок, які люди використовують для приготування їжі. Кожна родина може безкоштовно заправляти газові балони до шести разів на рік на сусідній АЗС. Таким чином, ASB забезпечує довгострокове використання газових пічок.

Завдяки допомозі ASB Фадіма Альхасан може використати зекономлений час: продаючи млинці, 30-річна жінка може тепер отримати невеликий дохід. А багато молодих дівчат регіону можуть тепер нарешті піти до школи.

Забезпечення миру

Інтікане – експеримент: це не звичайний табір для біженців, а радше своєрідний збірний пункт для біженців з Малі. Хатини широко розкидані, і є багато простору для утримання тварин. Центр пристосований до кочового способу життя його мешканців. Однак існує великий економічний тиск. З приїздом малійських біженців природні ресурси у регіоні останніми роками стають дефіцитнішими, і більшою стала шкода для довікілля. Тому існує велика конкуренція між біженцями та громадами Нігера.

ASB працює у Нігері з 2005 року. Організація допомагає людям використовувати наявні ресурси, щоб краще заробляти на життя - наприклад, будуючи зерносховища, де можна зберігати продукти протягом довшого періоду. Перш за все, ASB має на меті допомогти стабілізувати ситуацію та примирити громади малійців та нігерців. Організація підтримує ініціативи, що зміцнюють обидві громади. Наприклад, газовими пічками користуються близько 22 000 малійських біженців та 40 000 нігерців.

Здорове харчування для школярів

Робота ASB у цьому напрямку приносить користь також початковій школі в Інтікане: офіс ASB у Нігері обладнав шкільну їдальню безпечними печами та газовими плитами. ASB також надає всім 1440 учням два прийоми гарячої їжі на день. Завдяки цій ініціативі школа, яка є найбільшою у регіоні Тахуа, зараз наймає малійських біженців як кухарів, будівельників та охоронців. Для переміщених людей це чудова можливість знову стати на власні ноги.

«Для мене шкільна кухня - велике полегшення», - задоволено каже Фадіма Альхасан. «Мені не потрібно турбуватися про те, щоб приготувати їжу для двох моїх старших дітей, коли вони повертаються додому зі школи. Їх уже добре нагодували. І вони люблять шкільні прийоми їжі, тому що вони змінюються щодня. Ми б не могли дозволити собі різні страви», - додає вона.

Їжа допомагає дітям справлятися із повсякденним життям у школі. Добре поївши і набравшись сил, учні можуть зосередитись на своїх уроках. Цю можливість не варто втрачати, бо освіта допоможе Нігеру розвиватися.